Αυτοαναρροφητική αντλία κατακόρυφης ανύψωσης για χρήση με διάφορα υγρά, συμπεριλαμβανομένων διαλυτικών, ακετόνης, αντιψυκτικών, απορρυπαντικών, γλυκερίνης, ζιζανιοκτόνων, νερού και ήπιων οξέων.
Η ράβδος του εμβόλου είναι από ανοξείδωτο χάλυβα με στεγανοποιήσεις PTFE.
Μεταφέρει περίπου 400ml υγρού ανά πλήρη κίνηση.
Με αντάπτορ από πολυπροπυλένιο για χρήση με βαρέλια 55 - 205L.
Σχεδιασμένοι για να διευκολύνει την αφαίρεση των λάστιχων στεγανοποίησης (o-ring) , των πείρων, των ασφάλειων και άλλων πραγμάτων σε εφαρμογές αυτοκινήτων και μηχανικών
Κατασκευασμένοι από χρώμιο βανάδιο με χέρια ανθεκτικές στις κρούσεις.